Finansowanie

Zdajemy sobie sprawę, że zakup mieszkania to tak samo proces ekscytujący, jak i stresujący. Chcąc choć trochę ułatwić Wam formalności związane z uzyskaniem kredytu, proponujemy profesjonalne doradztwo. Współpracujemy z najlepszymi ekspertami 
z branży finansowej ,którzy będą dla Was wsparciem od momentu przedstawienia oferty, aż do chwili wypłacenia środków. Dzięki pomocy doradców, którzy są specjalistami w zakresie kredytów oraz pożyczek hipotecznych, macie szansę otrzymać ofertę spełniającą w jak największym stopniu Wasze oczekiwania i pomoże zrealizować marzenia. Doradztwo konsultantów finansowych nie wymaga żadnych opłat ani prowizji.

Mieszkanie z gwarancją najmu

Bardzo często mówi się, że mieszkanie to najlepsza inwestycja. My też jesteśmy o tym przekonani i właśnie dlatego proponujemy Wam nabycie mieszkania z gwarancją najmu. W tej ofercie zapewniamy czynsz najmu przez 5 lat. To naszym zadaniem jest poszukanie najemcy oraz dopełnienie wszystkich formalności. Wy zyskujecie: czas, komfort, bezpieczeństwo oraz kilkuletni zysk. Zachęcamy do skontaktowania się z działem sprzedaży. Nasi pracownicy przedstawią Wam wszystkie szczegóły związane z ofertą. Zapraszamy również do odwiedzenia galerii, gdzie znajdziecie zdjęcia z zaaranżowanych mieszkań

Wymień stare na nowe!

Niekończące się remonty, problemy z instalacją zarówno gazową, jak
i elektryczną czy zbyt mała ilość miejsc parkingowych – te problemy 
z pewnością zna każdy, kto mieszka w wysłużonym mieszkaniu. Wiele osób marzenia o nowym „M” odkłada ze względu na finanse oraz ogrom formalności. Chcąc Wam to ułatwić, przygotowaliśmy specjalną propozycję „Stare na nowe”. Dzięki tej ofercie możecie wymienić stare mieszkanie na całkiem nowe i komfortowe. 
Jakie są korzyści tego programu?
 BEZPŁATNA wycena starego mieszkania, ATRAKCYJNA oferta na odkup starego mieszkania, SPECJALNA oferta na nowe mieszkanie, Wkładem własnym przy zakupie nowego mieszkania jest kotwa wykupu starego, zwolnienie z podatku PCC od zakupu nieruchomości.

Krok po kroku

Podjęcie decyzji o zakupie mieszkania to niewątpliwie bardzo ważny moment w życiu każdego z nas. Zakup mieszkania, w którym zamierzamy spędzić kilka, a nawet kilkanaście lat to niejako rozpoczęcie nowego etapu. Przeprowadzkę do wymarzonych i własnych czterech ścian poprzedzają jednak obowiązkowe procedury związane z kupnem, dlatego warto poznać drogę krok po kroku od momentu wyboru mieszkania do wprowadzenia.

Krok 1 – Wybór mieszkania

Nad wyborem mieszkania trzeba się bardzo dobrze zastanowić. Należy uwzględnić wszystkie czynniki, które są istotne w tym procesie. Może to być usytuowanie mieszkania, odległość od centrum miasta, miejsca pracy, szkoły dzieci. To na tym etapie trzeba być pewnym, w jakim miejscu będziemy czuć się komfortowo i bezpiecznie. 

Krok 2 – Umowa deweloperska

 Umowę deweloperską zawiera się u notariusza w formie aktu notarialnego. Wszystkie koszty z nią związane, w tym także należną opłatę sądową, ponoszą strony po połowie. Według ustawy z dnia 16 września 2011 r. o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego umowa deweloperska to „umowa, na podstawie której deweloper zobowiązuje się do ustanowienia lub przeniesienia na nabywcę po zakończeniu przedsięwzięcia deweloperskiego prawa, o którym mowa w art. 1 (tj. prawa własności lokalu mieszkalnego lub prawa własności albo użytkowania wieczystego gruntu zabudowanego domem jednorodzinnym), a nabywca zobowiązuje się do spełnienia świadczenia pieniężnego na rzecz dewelopera na poczet ceny nabycia tego prawa."USTAWA z dnia 16 września 2011 r. o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego określa: 
  1. środki ochrony wpłat dokonywanych przez nabywcę;
  2. zasady i tryb zawierania umów deweloperskich;
  3. obowiązki przedkontraktowe dewelopera;
  4. treść umowy deweloperskiej;
  5. prawa i obowiązki stron umowy deweloperskiej;
  6. zasady postępowania ze środkami nabywcy w przypadku upadłości dewelopera.
Treść ustawy:http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20112321377 

Krok 3 – odbiór kluczy do mieszkania

Przeniesienie na nabywcę własności przedmiotów umowy deweloperskiej (mieszkania) jest poprzedzone obowiązkowym odbiorem technicznym, po uzyskaniu przez dewelopera decyzji udzielającej pozwolenia na użytkowanie budynku. W tym samym dniu, w którym następuje odbiór techniczny powierzchni mieszkalnej, deweloper przekazuje nabywcom klucze do mieszkania, pod warunkiem zapłaty całej należności za nabywane przedmioty umowy, wynikającej z ostatecznego rozliczenia umowy.

Krok 4 – przeniesienie własności – akt notarialny końcowy

Koszty związane z umową ustanowienia odrębnej własności lokalu mieszkalnego i przeniesienia prawa własności tego lokalu, w tym należne opłaty sądowe, ponosi Nabywca. Kolejne kroki po zawarciu aktu notarialnego:
  • Przystąpienie do wspólnoty mieszkaniowej. Siedziba Zarządcy Platanowego Parku znajduje sie na ul. Gdańskiej 140.
  • Wypełnienie deklaracji podatku od nieruchomości (Urząd Miasta ul. Jezuicka Wydział Podatków i Opłat Lokalnych - parter). Na zgłoszenie nieruchomości do opodatkowania jest 14 dni. Należy zabrać ze sobą akt notarialny.
  • Wypełnienie deklaracji podatku od użytkowania wieczystego (Urząd Miasta ul. Grudziądzka Wydział Mienia i Geodezji - parter). Na zgłoszenie nieruchomości do opodatkowania jest 14 dni. Należy zabrać ze sobą akt notarialny.
  • ENEA ul. Warmińskiego - przepisanie umowy. Powinniśmy zgłosić się do ENEA w ciągu 14 dni od podpisania aktu notarialnego. Należy zabrać ze sobą akt notarialny oraz protokół odbioru mieszkania.

Umów się na spotkanie

Edyta Olejnik

Edyta Olejnik

Kierownik ds. sprzedaży i marketingu
edyta.olejnik@cdi.net.pl
+48 885 853 836
Bartosz Sikora

Bartosz Sikora

Specjalista ds. Sprzedaży Nieruchomosci
bartosz.sikora@cdi.net.pl
+48 885 651 794
Patrycja Lazarek

Patrycja Lazarek

Specjalista ds. Sprzedaży Nieruchomości
patrycja.lazarek@cdi.net.pl
+48 885 853 833
contact-form