Wymień stare mieszkanie na nowe!

Stare na nowe Niekończące się remonty, problemy z instalacją zarówno gazową, jak i elektryczną, zbyt mała ilość miejsc parkingowych czy brak windy – te problemy z pewnością zna każdy, kto mieszka w wieloletnim budynku. Często odkładamy marzenia o nowym „M” ze względu na finanse czy z obawy przed ogromem formalności. A co gdyby tak stare mieszkanie… wymienić na nowe? Przygotowaliśmy specjalną propozycję „Stare na nowe”, dzięki której możecie mieć komfortowe lokum w najlepszych bydgoskich lokalizacjach. Zasady programuNa początku, spośród naszej oferty wybierasz mieszkanie spełniające Twoje wymagania. 

Pracownik CDI Konsultanci Budowlani dokonuje bezpłatnej wyceny, następnie, przygotowuje atrakcyjną propozycję na odkupienie mieszkania i przedstawia ofertę specjalną na nowe. 

Warto podkreślić, że wkładem własnym przy zakupie nowego mieszkania jest kwota wykupu starego i zwolnienie z podatku PCC od zakupu nieruchomości.
Równolegle do prowadzanych czynności formalnych, dotyczących nabycia mieszkania, wspomagamy działania techniczne mające wpływ na ostateczny kształt nieruchomości.Projekt i prace związane z wykończeniem można zlecić jednej ze sprawdzonych, współpracujących z nami firm. Dzięki tej ofercie przeprowadzka do nowego mieszkania może w końcu stać się realna!

 

Finansowanie

Zdajemy sobie sprawę, że zakup mieszkania to tak samo proces ekscytujący, jak i stresujący. Chcąc choć trochę ułatwić Wam formalności związane z uzyskaniem kredytu, proponujemy profesjonalne doradztwo. Współpracujemy z najlepszymi ekspertami 
z branży finansowej ,którzy będą dla Was wsparciem od momentu przedstawienia oferty, aż do chwili wypłacenia środków. Dzięki pomocy doradców, którzy są specjalistami w zakresie kredytów oraz pożyczek hipotecznych, macie szansę otrzymać ofertę spełniającą w jak największym stopniu Wasze oczekiwania i pomoże zrealizować marzenia. Doradztwo konsultantów finansowych nie wymaga żadnych opłat ani prowizji.

Mieszkanie z gwarancją najmu

Bardzo często mówi się, że mieszkanie to najlepsza inwestycja. My też jesteśmy o tym przekonani i właśnie dlatego proponujemy Wam nabycie mieszkania z gwarancją najmu. W tej ofercie zapewniamy czynsz najmu przez 5 lat. To naszym zadaniem jest poszukanie najemcy oraz dopełnienie wszystkich formalności. Wy zyskujecie: czas, komfort, bezpieczeństwo oraz kilkuletni zysk. Zachęcamy do skontaktowania się z działem sprzedaży. Nasi pracownicy przedstawią Wam wszystkie szczegóły związane z ofertą. Zapraszamy również do odwiedzenia galerii, gdzie znajdziecie zdjęcia z zaaranżowanych mieszkań

Krok po kroku

Podjęcie decyzji o zakupie mieszkania to niewątpliwie bardzo ważny moment w życiu każdego z nas. Zakup mieszkania, w którym zamierzamy spędzić kilka, a nawet kilkanaście lat to niejako rozpoczęcie nowego etapu. Przeprowadzkę do wymarzonych i własnych czterech ścian poprzedzają jednak obowiązkowe procedury związane z kupnem, dlatego warto poznać drogę krok po kroku od momentu wyboru mieszkania do wprowadzenia.

Krok 1 – Wybór mieszkania

Nad wyborem mieszkania trzeba się bardzo dobrze zastanowić. Należy uwzględnić wszystkie czynniki, które są istotne w tym procesie. Może to być usytuowanie mieszkania, odległość od centrum miasta, miejsca pracy, szkoły dzieci. To na tym etapie trzeba być pewnym, w jakim miejscu będziemy czuć się komfortowo i bezpiecznie. 

Krok 2 – Umowa deweloperska

 Umowę deweloperską zawiera się u notariusza w formie aktu notarialnego. Wszystkie koszty z nią związane, w tym także należną opłatę sądową, ponoszą strony po połowie. Według ustawy z dnia 16 września 2011 r. o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego umowa deweloperska to „umowa, na podstawie której deweloper zobowiązuje się do ustanowienia lub przeniesienia na nabywcę po zakończeniu przedsięwzięcia deweloperskiego prawa, o którym mowa w art. 1 (tj. prawa własności lokalu mieszkalnego lub prawa własności albo użytkowania wieczystego gruntu zabudowanego domem jednorodzinnym), a nabywca zobowiązuje się do spełnienia świadczenia pieniężnego na rzecz dewelopera na poczet ceny nabycia tego prawa."USTAWA z dnia 16 września 2011 r. o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego określa: 
  1. środki ochrony wpłat dokonywanych przez nabywcę;
  2. zasady i tryb zawierania umów deweloperskich;
  3. obowiązki przedkontraktowe dewelopera;
  4. treść umowy deweloperskiej;
  5. prawa i obowiązki stron umowy deweloperskiej;
  6. zasady postępowania ze środkami nabywcy w przypadku upadłości dewelopera.
Treść ustawy:http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20112321377 

Krok 3 – odbiór kluczy do mieszkania

Przeniesienie na nabywcę własności przedmiotów umowy deweloperskiej (mieszkania) jest poprzedzone obowiązkowym odbiorem technicznym, po uzyskaniu przez dewelopera decyzji udzielającej pozwolenia na użytkowanie budynku. W tym samym dniu, w którym następuje odbiór techniczny powierzchni mieszkalnej, deweloper przekazuje nabywcom klucze do mieszkania, pod warunkiem zapłaty całej należności za nabywane przedmioty umowy, wynikającej z ostatecznego rozliczenia umowy.

Krok 4 – przeniesienie własności – akt notarialny końcowy

Koszty związane z umową ustanowienia odrębnej własności lokalu mieszkalnego i przeniesienia prawa własności tego lokalu, w tym należne opłaty sądowe, ponosi Nabywca. Kolejne kroki po zawarciu aktu notarialnego:
  • Przystąpienie do wspólnoty mieszkaniowej. Siedziba Zarządcy Platanowego Parku znajduje się na ul. Leśna20/8U.
  • Wypełnienie deklaracji podatku od nieruchomości (Urząd Miasta ul. Jezuicka Wydział Podatków i Opłat Lokalnych - parter). Na zgłoszenie nieruchomości do opodatkowania jest 14 dni. Należy zabrać ze sobą akt notarialny.
  • Wypełnienie deklaracji podatku od użytkowania wieczystego (Urząd Miasta ul. Grudziądzka Wydział Mienia i Geodezji - parter). Na zgłoszenie nieruchomości do opodatkowania jest 14 dni. Należy zabrać ze sobą akt notarialny.
  • ENEA ul. Warmińskiego - przepisanie umowy. Powinniśmy zgłosić się do ENEA w ciągu 14 dni od podpisania aktu notarialnego. Należy zabrać ze sobą akt notarialny oraz protokół odbioru mieszkania.

Umów się na spotkanie

Bartosz Sikora

Bartosz Sikora

Specjalista ds. Sprzedaży Nieruchomości
bartosz.sikora@cdi.net.pl
+48 885 651 794
Patrycja Lazarek

Patrycja Lazarek

Specjalista ds. Sprzedaży Nieruchomości
patrycja.lazarek@cdi.net.pl
+48 885 853 833
Edyta Olejnik

Edyta Olejnik

Kierownik ds. sprzedaży i marketingu
edyta.olejnik@cdi.net.pl
+48 885 853 836
contact-form