Kolejne informacje o najwyższym budynku na Leśnym

Powstała już 1/3 najwyższego budynku inwestycji Platanowego Parku. Tak o nim opowiada Architekt  Karol Fiodor z Biura projektowego CDF Architekci:
W ramach inwestycji powstaje XV-kondygnacyjna dominanta mieszkaniowa, która ma się stać centralnym punktem całego osiedla.  
Obrócona względem wszystkich budynków, będzie stanowić zamknięcie osi widokowej, która docelowo powstanie od skrzyżowania ulic Kamiennej/Sułkowskiego i prowadzić będzie w głąb osiedla.  Ma stać się charakterystycznym punktem, który zorganizuje przestrzeń wokół siebie.Zlokalizowany przy wewnętrznym parku budynek górować będzie nad osiedlem i najbliższą okolicą. Przed mieszkańcami wyższych kondygnacji otwierać się będzie szeroka panorama miasta w kierunku południowym oraz  widok na Myślęcinek w kierunku północnym. Architektura dominanty z założenia ma być prosta i elegancka. Przemyślane podziały elewacji mają na celu wysmuklenie bryły. Duże szklenia, starannie zakomponowane tarasy i loggie sprawią, że budynek będzie zrównoważony, ponadczasowy i nie ulegnie zmieniającym się trendom w architekturze. Liczymy na to, że dobrze wpisze się w panoramę dzielnicy i miasta. Czekamy na kolejnych pięć kondygnacji, będziemy  na bieżąco informować o postępach prac.